GastenboekHélène van Hout 07 augustus 2011 Hallo Rosanna, ik heb net het boek gekocht en de eerste pagina's gelezen. Het boek is leuk om te lezen zeker door de "dagboekvorm". Ik verheug mij al weer op de nieuwe lessen in september. Tanti saluti, Hélène Nicole Mellor 19 juli 2011 Sinds enkele jaren volg ik met veel plezier Italiaanse lessen aan het Instituut voor Italiaanse Taal ItalRosa te Hilversum. De kracht achter ItalRosa is Drs. Rosanna Colicchia. Met haar deskundigheid, gedegen kennis van de Italiaanse taal (native speaker niveau) en enthousiasme weet zij iedere jaar de Italiaanse taal en cultuur tot leven te brengen voor haar studenten. Zo kun je door na een aantal jaren les bij haar te volgen de Italiaanse taal zo goed leren beheersen dat je een roman kunt lezen, goed kunt schrijven, praten en gesprekken voeren met Italianen in Italië over verschillende onderwerpen. Drs. Rosanna Colicchia is tevens schrijfster van het lesmateriaal (Basisgrammatica Italiaans en Italiaans voor Zelfstudie) dat gebruikt worden tijdens de lessen. Voor tolkopdrachten kunt u ook bij haar prima terecht. Ik kan de lessen zeker aan een ieder aanbevelen.
Nicole Mellor, student Marieke 21 juni 2011 Cara rosanna,
Come stai?
Siamo in Italia in nostra casa.
En nu weer even snel in het Nederlands. Het is heerlijk, genieten weer enorm. Ik wil je even zeggen dat we, vooral ik, toch veel baat hebben gehad van de Italiaanse les, ofschoon ik het niet altijd makkelijk vond.
Toch is er veel blijven hangen; we hebben van onze Italiaanse vrienden complimenten gekregen dat we zo vooruit zijn gegaan met praten. Toch wel fijn om te horen dan het baat heeft gehad.
We praten ook veel met ze ondanks dat zij ook Nederlands spreekt.
Daarnaast was het helemaal leuk dat toen we bij Nederlandse vrienden op bezoek waren die net hun nieuwe huis betrokken, hun Italiaanse buren op bezoek kwamen. Ik zag de paniek in hun ogen, ze konden ze niet verstaan, een paar woorden. Ze waren heel blij dat wij er waren zodat we met de buren konden praten, en ze konden bedanken voor het lekkere eten, hun gastvrijheid etc. Wij steeds vertalen, heel grappig.
Vond het leuk je toch even wat praktische feedback te geven over de vorderingen van je studenten.
Hartelijke groet ook namens Niels, o ja de Alfa is een groot succes, maar helaas hebben we stil gestaan en staat de auto al bij de garage pomp vd motor stuk.
Groet,
Marieke Jeanet 21 juni 2011 Ciao Rosanne,
wil je nog even bedanken voor het gezellige etentje van gisteravond met de andere cursisten. Het was erg inspirerend en motiverend om te horen hoe anderen met hun lessen italiaans bezig zijn!
Tanti saluti,
Jeanet Joos 05 april 2011 Ciao Maria,
Ik heb een paar vrienden gewezen op je vakantiecursus, dus wie weet, haha! Tot de 16e!
Liefs, Joos Hester Meerveld 21 januari 2011 Ciao Rosanna,
Oggi ho un insegnante lei se chiama Rossella e ho gia fatto l'errore (pensi tu!) Siamo ancora a Gera Lario insieme con nostra principessa Demi. Stai bene a Hilversum? L'anno scorso ho ricevuto il diploma PLIDA livello B1. Quest'anno provo di passare il livello B2. Mi piace molto studiare la bella lingua Italiana. Sono anche iniziato con un corso on-line per ottenere un certificato per insegnare l'Inglese nelle scuole private.
Spero stai bene, anche il tuo marito!
Saluti, Hester
ps abbiamo adesso un sito internet www.comoverhuur.com Mireille 16 oktober 2010 cari alunni di Rosanna gracia a Rosanna sono partita dal 27 settembre al 1 ottobre al'Istituto Europeo a Firenze dove Rosanna ha studiato qualque anno fa. Era una settimana fantastica. De maandag van aankomst was er voor allen een entreetoets schriftelijk en vervolgens mondeling met de directeur van de sc. Dankzij het grammaticaboek van Rosanna (net voor vertrek aangeschaft) kon ik de meeste vragen beantwoorden. Ik kwam in een klas met 9 leerlingen. Die week waren er geen Nederlanders, maar veel Zuid-Amerikanen en Japanners. De ochtend begon met spreken, niemand ontsprong de dans, elke dag moesten we iets voorbereiden en het tweede deel bestond uit de grammatica. Daar was Rosanna's grammaticaboekje mijn grote steun. Wat mij opviel was dat iedereen ook echt het huiswerk voorbereidde. De school zelf ligt op een fantastisch punt, midden in het centrum op de hoek van de mooiste winkelstraat, dus tijdens de pauze snel een heerlijke caffè of even met een paar uit de klas de winkels in. Gelukkig was er ook tijd voor sightseeing en het oefenen van de taal in de stad naast het huiswerk. De laatste dag, vrijdagmiddag moest ik een test doen om te zien of ik ook werkelijk wat geleerd had. Gelukkig: io ho superato le prove finali. Se avessi la possibità, ritornerei a Firenze più longo. Sono molto contenta che ho commenciato imperare la lingua Italiana con Rosanna per caso un'anno fa, ma è una lingua abbastanza complicata. ItalRosa 26 mei 2010 Un nuovo libro degli ospiti.
Benvenuti sul sito. Marc 29 januari 2010 Mooie avontuurlijke site! GIGI 30 oktober 2009 Ciao Rosanna, mi complimento con te per il bel sito. A presto sentirci,
salutoni GG
PS.Groningen sente la tua mancanza. Jacques Klöters 04 oktober 2008 Salve Rosa!
Leuke site. De quiz was niet moeilijk. De cd-suggesties zijn prikkelend. Heb naar Vasco gezocht, moet hem ergens hebben. Ik wou dat ik Italiaans sprak.
goede groet
Jacques Susan 11 juni 2008 Cara Rosanna,
Come stai? Ti piace Hilversum? Che partita ieri!! Fra poco ti scriverò.
Ciao! Judith 17 april 2008 hoi Roos,
Derde en laatste poging. Ik moet een code in vullen anders lukt het niet om mijn berichtje te versturen. Maar die code is niet echt duidelijk leesbaar, dus ik heb het nu al 2 keer fout gedaan. Je site is erg mooi geworden, behalve dan dit irritante gedoe met die code. Ik zie je morgen bij het etentje, leuk dat je ook komt!!
Liefs, Juut Maike 17 april 2008 Muy bien! Deze site is werkelijk zeer professioneel, Rosalina! Ik ben onder de indruk! Ook de complimenten aan jouw ontwerpbureau! Los vemos in de zomer...espero!
Maike Marleen 17 april 2008 Hoi Rosanna,
Je site ziet er super uit: mooi & overzichtelijk. De toevoeging van foto's, quiz, nieuws ed: erg leuk gedaan.
Tot morgenavond.
Marleen
|
